Yeşil Pasaport için Gerekli Evraklar **2022

5 Tem

Yeşil pasaport için gerekli belgelerBaşvuru sürecinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için önemlidir. Özel pasaport Ayrıca şöyle bilinir yeşil pasaportsadece belirli şartları sağlayan kişilere verilir. Bu pasaporta başvurma hakkınız varsa, aşağıdaki makaledeki belgeleri hazırlayarak gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.
Yeşil pasaportBelirli bir kıdem ve dereceye ulaşmış memurlara, ihracatla ilgilenen kişilere, ihracat yapan şirketlerin yöneticilerine ve ilgili birimde çalışanlara verilir. Ayrıca bu hakka sahip olan kişilerin 25 yaş altı çocuklarına da verilir. yeşil pasaport Bu pasaportun en önemli özelliği birçok ülkeye vizesiz seyahat imkânı sağlamasıdır. Bu nedenle gerekli şartları sağlayanların ilk tercihi yeşil pasaporttur.
Yeşil pasaport için gerekli belgeler

Yeşil Pasaport İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yeşil pasaport için gerekli belgelerAşağıdaki belgelerden biri, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (Nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi) Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf Daha önce alınmış tüm pasaportlar (Daha önce alınmış ve iptal edilmemiş pasaportlar) İçişleri Bakanlığı’na gönderilmek üzere doldurulmuş yeşil pasaport talep formu Emeklilik halinde kadro durumunu gösteren ıslak imzalı ve damgalı belge (Emekli memurlar için bir defaya mahsus) Çalıştığı kurumun il veya bölge müdürlüklerinden alınmış imza sirküleri (Fiili olarak memur kadrosunda olanlar için) Pasaport ücreti ve defter ücretinin ödendiğine dair makbuz/makbuz

Yeşil pasaport için gerekli belgeler Mevcut mevzuata göre durum böyledir. Pasaport alma hakkı olanların çocukları başvuruda bulunmalıdır. öğrenci belgesi ve ayrıca bir muvafakat belgesi de talep edilir. Öğrenci belgesinin son 2 ay içinde alınmış olması şartı vardır. Ancak belge ne kadar erken alınırsa süreç o kadar sorunsuz olacaktır.

Yeşil Pasaport Yenileme İçin Gerekli Belgeler

Yeşil pasaport yenileme için gerekli belgeler Bunlar şu şekilde sıralanabilir: Güncel pasaport TC kimlik kartı (Nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi) Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf Pasaport ücreti ve defter ücretinin ödendiğine dair makbuz veya dekont Yenileme işlemi sırasında reşit olmayanlardan muvafakat belgesi ve öğrencilerden öğrenci belgesi de talep edilmektedir.

Yeşil Pasaport Nasıl Alınır?

Yeşil pasaport Başvurular İl Nüfus Müdürlüklerine yapılmalıdır. Bilindiği üzere nüfus müdürlüklerindeki tüm işlemler artık randevu ile yapılmaktadır. Bu nedenle burada ilk adım randevu almaktır. Randevu alındıktan sonra anlaşmalı bankaya ücret ve defter bedeli yatırılmalıdır. Bu işlemden sonra bankadan ıslak imzalı makbuz veya fiş alınması gerektiği unutulmamalıdır. Bu makbuzla birlikte, Yeşil pasaport için gerekli belgeler Belgelerin eksiksiz ve talep edildiği gibi olduğundan emin olmalısınız.
Gerekli belgeler Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra randevu saatinde ilgili İl Nüfus Müdürlüğüne giderek gerekli işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra görevli memur gerekli bilgileri verecektir.
Bilgi: Bordo pasaport Yeşil pasaport için gerekli işlemler il veya ilçe nüfus müdürlüklerinde yapılabilir. Ancak yeşil pasaport için gerekli işlemler İl Nüfus Müdürlükleri Bunun üzerinden yapılması gerekiyor. İlgili mevzuata göre bu uygulamadır. Bu uygulama gelecekte değişirse, güncel bilgilere göre başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yeşil Pasaport Başvurusu İçin Randevu Nasıl Alınır?

Yeşil pasaport için gerekli belgeler Başvuru süreci için randevu almanın nasıl yapılacağını bilmeniz gereken bir diğer konudur. Burada iki farklı seçenek bulunmaktadır. İlk seçenek ALO 199’u aramaktır. Diğer seçenek ise appointment.nvi.gov.tr ​​üzerinden randevu almaktır. Bu adresi girdikten sonra istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir.
Yeşil pasaport için gerekli belgeler Merak ettiğiniz detaylar aşağıda özetlenmiştir. Burada yer alan belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuru sürecinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.
Ortak bankalarımızdan kredi fırsatı yakalamak veya özel hediyelerimizden yararlanmak istiyorsanız, içeriklerimize gerçek e-posta adresinizle yorum yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Yorumlar en geç 5 gün içinde onaylanır.