Yazılım Optimizasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Teknoloji

Yazılım Optimizasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazılım optimizasyonu ya da bir diğer isim ile teknik optimizasyon, site kurulumu yapılmadan önce yapılacak olan SEO çalışmaları anlamına gelmektedir. Yazılım ya da teknik SEO çalışmaları, optimizasyon site kurulumunda yazılım, kodlama çalışmalarının kontrolü olan çalışmalardır. Sitenin tamamı ile kullanıcıya sunulmadan hemen öncesinde yapılması ve tamamlanması gereken çalışmalardır. Bu çalışmalarda sitenin web adresinin düzenlenmesi, yönergelere uygun şekilde denetimlenip, düzenlenmesi sağlanır. Aynı zamanda siteni kod ve yazılım bilgilerinin kullanıma uygun olduğu ya da olmadığı, sitenin içeriklerinin tamamı ile sunuma olacak şekilde düzenlenmesi de yapılanlar arasındadır. Ayrıca sitenin arama optimizasyonları sonucunda ilk sırada yer almasını sağlayacak türden tüm çalışmaları sağlayacaktır. Sayfanın yazılımının tamamı ile uygun olması sonrasında yaşanacak her türlü sorun ve problemleri önlemiş olacaktır. Bu tür çalışmalara SEO nedir arama etiketi ile araştırma yapılmasında da erişim sağlanabilmektedir.

Site İçi SEO Çalışmaları Nedir?

Site içi SEO çalışmaları site tamamlandıktan sonra yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar içerisinde sitenin arama motorları içerisinde üst segmentelerde yer almasını ve aynı zamanda da öne çıkmasını sağlar. Aynı zamanda da sitenin hızını düşüren ögeler var ise bu ögeleri ortadan kaldırılması için de çalışmalar yapılmaktadır. Site içi SEO çalışmaları içerisinde site ile ilgili tüm çalışmalar yapılır ve tüm hatalar düzenlenir. Daha sonrasında yapılacak olan site dışı SEO çalışmasında ise bu durumlardan farklı şekilde olarak düzenlemeler yapılır. Site dışı SEO çalışmalarında ise tüm rakipler belirlenir ve rakipleri öne geçirmeyecek şekilde çalışmalar yapılır. Teknik, site içi ve site dışı tüm SEO çalışmaları uzman SEO’lar tarafından yapılmalıdır. SEO çalışması, ancak bir SEO uzmanı tarafında yapıldığında verimli bir şekilde yapılabilir. SEO hizmeti veren siteler bünyesinde birçok SEO uzmanına yer vermektedir.

En Çok Kullanıma Sahip Olan Arama Motoru Hangisidir?

Dünya üzerinde kullanıcılar tarafından kullanımda olan birçok arama motoru vardır. En çok kullanılmakta olan arama motoru ise Google arama motorudur. 2005 yılında Google arama motoru kullanıcı konusunda rekor kırmıştır. Aynı zamanda Dünya üzerinde %76’lık bir oran doğrultusunda en çok kullanılan arama motoru halinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir