Windows’a 10 yeni ve modern ikon müjdesi

Windows’a 10 yeni ve modern ikon müjdesi

Teknoloji

Windows 10’u tasarım olarak özelleştirmeye çalışan Microsoft’tan bu yıl büyük bir hamle geliyor. Yayınlanacak güncellemeyle firma yuvarlak ve basitleştirilmiş bir görünüm için ikonlar sunacak. Yeni bir yazı tipi de içerecek olan güncelleme, görev çubuğunu da gelecek ikonlara uyumlu hale getirecek. Böylelikle Microsoft Windows’un en küçük parçalarının dahi ne kadar modernleşebileceğini kullanıcılarına kanıtlamaya çalışacak.

Güncelleme bu yılın ilerleyen aylarında çıkacak olan büyük Windows 10 güncellemesinin ufak adımlarından sadece biri. Firma geçen yıl bazı ikonlarını renkli sürümleriyle güncellemiş, hatta Başlat menüsünü de modern bir görünüm kazanması için değiştirdi. Firma ayrıca koda adı Sun Valley olan ve görsel olarak gençleştirmeyi hedefleyen bir proje üstünde çalışıyor. Bu doğrultuda yılın ilerleyen zamanlarında büyük UI değişiklikleriyle karşılaşmamız olası görünüyor. Güncelleme bir de nostaljik kayıp yaşanmasına neden olabilir. Zira Windows 95 döneminden beri bizimle olan bazı ikonlar, kısa süre sonra tamamen silinebilme ihtimaliyle karşı karşıya.

Xiaomi Redmi Note 10S tanıtıldı: İşte özellikleri

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni fiyat, performans ailesi tanıtıldı. Etkinlikte gösterilen Redmi Note 10S, özellikleri ve fiyatıyla öne çıkıyor. İşte telefonun tüm özellikleri.

Microsoft ayrıca Chromebook benzeri cihazlar için tasarlanacak Windows 10X’te UI tutarlılığını iyileştirmek için çalışmalar gerçekleştirdi. 10X yeni bir başlat menüsü, bildirim merkezi ve Wi-Fi arayüzü gibi değişiklikler barındıracak. Kısacası daha sade, daha basitleştirilmiş bir sürüm gibi hissettirecek.

Teknoloji devini 10X’i pazarlama şekli de, işletim sisteminin gelecekteki akıbetinin nereye gittiğine dair bir ipucu olabilir. Söylentiler, şirketin yeni Windows’u bir çeşit pazarlama tekniği olarak gördüğü yönünde. Ve yakında konuyla ilgili daha fazla haberin kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. Firma da gelecekteki planlarını tanıtmak için önümüzdeki haftalarda bazı etkinlikler planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir