Volvo C40 Recharge gözler önüne serildi!

Volvo C40 Recharge gözler önüne serildi!

Teknoloji

XC40 Recharge’tan farklı olarak C40 Recharge daha sportif bir tasarımla sunudu. Ek olarak C40 Recharge modeli, bizleri şirketin “piksel teknolojisi” adını verdiği yeni far sistemiyle karşılıyor. Farların yatay bir şekilde konumlandırıldığı aracın yüksekliği de önceki modele göre 7 santimetre daha kısa. Ek olarak, Volvo’nun yeni modeli çift motora ve dört tekerlekli çekiş sistemine sahip.

480 beygir güç ve 660 Nm tork üzerine inşa edilmiş olan araç, 78 kWh’lık bir bataryayla hizmet verecek. Ayrıca bu yeni model, 0’dan 100 kilometre hıza 5 saniyenin altında ulaşıyor.

EPA testleri C40 Recharge’ın 338 kilometreye kadar gidebildiğini söylüyor. WLTP testlerine göre ise araç, 420 kilometreye kadar menzil sağlıyor. Şu anlık 11 kW’lık bir güçle araçlarını şarj etmek zorunda olan kullanıcıların 8 saat beklemesi gerek.

Zira aracın tam şarj olması yaklaşık 8 saat sürüyor. Öte yandan C40 Recharge’da 150 kW’lık hızlı şarj desteği bulunuyor. Yüksek hızlı şarjı tercih eden kullanıcılar ise 40 dakika içerisinde yüzde 80’e kadar ulaşabilecek.

Volvo kullanıcıların sevineceği bir haberi de paylaştı. C40 Recharge modeline sahip olan kullanıcılar, ilerleyen dönemde güncellemelerle karşılaşacak. Bu sayede ilerleyen zamanda hem hızlı şarj desteğinin hem de gidiş menzilinin artması gibi önemli yeniliklerden faydalanacaklar.

Bu yenilikten kullanıcıların yararlanması için ise Google teknolojileri araca entegre edilecek. Son olarak firma, önümüzdeki sonbahar aylarında C40 Recharge modelinin seri üretimine Belçika’daki firmalarında başlayacak.

Volvo C40 Recharge fiyatı ne kadar?

Volvo, henüz C40 Recharge için bir fiyat açıklaması yapmadı. Ancak firmanın, 2025 yılına kadar 5 yeni elektrikli araç ile karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

Volvo C40 Recharge özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir