Silvezin – Antibiyotikler – VetRehberi

5 Tem

Silvezin, Krem
Cilt için Antibakteriyel
KOMPOZİSYON
Silvezin Krem, her 1 g’ında 10 mg Gümüş sülfadiazin içeren, beyaz renkli, hemen hemen kokusuz, su bazlı, yumuşak, homojen bir kremdir.
FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER
Silvezin kremin etken maddesi olan gümüş sülfadiazin, suda çözünmeyen, sulu krem ​​bazında homojen süspansiyon oluşturan ve geniş antibakteriyel spektruma sahip bir maddedir. Her türlü yanık ve açık yaraların enfeksiyondan korunmasında ve yara ve yanıkların tedavisinde başarıyla kullanılır. Gümüş ve sülfadiazinin birlikte antibakteriyel etkisi bakteri türlerinde direnç gelişiminin önlenmesine de yardımcı olur. Gümüş yavaş salınır ve buna paralel olarak klorür iyonlarının hızlı tüketimi önlenir. Böylece elektrolit denge bozuklukları minimum seviyede kalır. Etkili olduğu mikroorganizmalardan bazıları; Proteus vulgaris, E. coli, Klebsiella pneumonia, Pseudomonas auroginosa, Staphilococcus aureus, Candida albicans ve diğer mantarlar, Streptococcus mikroorganizmalarıdır. Klinik deneylerde bazı enfeksiyonlardan korunmada hem ağrısız olduğu hem de elektrolit kaybına neden olmayan bir epitelizasyonla iyileşme sağladığı kaydedilmiştir. Yaralara uygulanan SILVEZİN Krem emilir, ancak dolaşımdaki kana aktarılan toplam miktar ihmal edilebilir seviyelerde kalır (maksimum %10). Ancak uygulanan bölgelerdeki dokular tarafından emilen yoğunluk yeterli antibakteriyel aktivite sağlayacak seviyededir. Silvezin Krem uygulandıktan sonra gerekirse üzerine pansuman uygulanabilir ve pansuman malzemesi değiştirilirken yaraya yapışmaz. Suyla kolayca yıkanabilir ve leke bırakmaz.
KULLANIM ALANI/ENDİKASYONLARI
SILVEZIN Krem, tüm hayvanlarda her türlü deri lezyonu ve yarası, yanık yaraları ve hassas bakterilerin karıştığı yaraların tedavisinde kullanılır. Yanık yaralarının enfeksiyonlardan korunması, gram pozitif ve gram negatif mikroorganizmalar ve mantarlarla enfekte olmuş yanıkların tedavisi ve diğer deri lezyonlarının ve yaralarının profilaksisi ve tedavisi için endikedir.

KULLANIMI VE DOZAJ
Veteriner hekim tarafından başka türlü önerilmediği takdirde; gerekli görüldüğü takdirde temizlenmiş yara ve lezyonların üzerine ince bir tabaka halinde sürülür. Gerekirse pansuman yapılır. Hekimin isteğine göre pansuman günde 1-2 kez yenilenebilir. Yeterli miktarda krem ​​sürülürse SILVEZİN Krem pansuman üzerine yapışmaz.
İSTENMEYEN/YAN ETKİLER
Uzun süreli kullanımlarda mantar oluşumu nadiren görülmüştür.
İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ
Herhangi bir etkileşim gözlenmedi.
GIDALARDAKİ İLAÇ KALINTILARI HAKKINDA UYARILAR
Et ve süt ürünlerinde ilaç kalıntı arınma süresi (ikas) “0” gündür.
KONTRENDİKASYONLAR
Gümüş tuzlarına ve sülfamidlere karşı hassasiyeti olduğu bilinen hayvanlarda kullanılmamalıdır. SILVEZİN Krem göze uygulanmamalıdır.
GENEL UYARILAR
Kullanmadan önce ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız. Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız.
UYGULAYICI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER VE DOKTORLAR İÇİN UYARILAR
Uygulama sırasında ellere temas ettirilmemeli ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkamalısınız.
DEPOLAMA KOŞULLARI VE RAF ÖMRÜ
25°C’nin altında, güneş ışığından uzakta ve dondurulmadan saklandığında raf ömrü üretim tarihinden itibaren 36 aydır.
TİCARİ SUNUM
Karton kutu içerisinde 50 gr’lık beyaz plastik tüplerde ve kutusuz 100 gr ve 500 gr’lık plastik kavanozlarda piyasaya sunulmaktadır.
SATIŞ YERİ VE KOŞULLARI
Veteriner reçetesi ile eczanelerde ve veteriner muayenehanelerinde satılmaktadır. (VHR)
PROSPEKTÜS ONAY TARİHİ: 17.01.2017
GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI PAZARLAMA İZNİ TARİHİ VE NUMARASI: 26.09.1990 – 7/610
PAZARLAMA LİSANSI SAHİBİNİN ADI VE ADRESİ
DEVA Holding A.Ş. Halkalı Merkez Mahallesi Basın Ekspres Cad. No:1 Küçükçekmece/İstanbul e-posta: [email protected] Tel: 0212 692 92 92 Faks: 0 212 697 34 89
ÜRETİCİNİN ADI VE ADRESİ
Deva Holding A.Ş. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Karaağaç Mah. Atatürk Caddesi No.32 Kapaklı / Tekirdağ Tel: 0282 735 20 00 Faks: 0282 758 16 83