Osb Antalya Açıklandı

Genel Kültür

OSB Antalya Açıklandı

Başkan Ali Bahar’ın öncülüğünde Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) başlatılan eğitim kampanyasının üzerinden 7 yıl geçti. Bugüne kadar düzenlenen 305 eğitim programından on binlerce kişi faydalanırken, 2022-2023 dönemi eğitim programları da açıklandı. Antalya OSB Eğitim Merkezi (OSBEM), 2022-2023 dönemi eğitim programını açıkladı. Antalya haber kaynaklarından en iyiyi alabilirsiniz.

Program, 5 Ekim’de toplam 18 başlıkla Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimi ile başlayacak. Antalya OSB personeline 15 Mart’taki ERP Kurumsal Dijital Dönüşüm Grubu toplantısını takip eden 6 ay boyunca kişisel, mesleki ve kurumsal gelişim eğitimleri verilecektir. Bölge meclisi yabancı dil eğitimine büyük önem veriyor. Bu yıl önceki yıllarda düzenlenen İngilizce eğitimi dış ticaret komisyoncuları için iş İngilizcesi eğitimi olarak değiştirilerek Rusça öğrenmek isteyenler için temel Rusça eğitim kursu hazırlandı.

OSB Şirketleri Açıklamalarda Bulundu!

Antalya OSB şirketlerinin ihtiyaçlarına göre oluşturulan model fabrika bilinçlendirme eğitimi, temel ilk yardım, iş hukuku, Solidworks (3D modelleme), satın alma ve tedarik zinciri yönetimi eğitimleri gibi programlara bölge sanayicileri ve çalışanları katılabilecek. Bölge dışından katılmak isteyenler, eğitim seansı başına cüzi bir ücret ödeyerek eğitim programına katılabilecekler. Antalya son dakika haberleri sizlere bu alanda en nitelikli ve doğru haberleri sunmayı başarıyor.

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, 7 yıl önce Antalya OSB’de başlatılan eğitim faaliyetleri kapsamında yüzlerce eğitim ve onlarca projeye imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, amaçlarının her alanda bilgi ile üretimi desteklemek olduğunu söyledi. Antalya’da OSB eğitim hizmetlerinin faydaları hakkında bölge sanayicilerine bilgi veren Bahar, şunları kaydetti;

“Antalya OSB eğitim hizmetleri kapsamında bugüne kadar 203 bölge firması 305 eğitim programımızdan doğrudan yararlandı, 10.434 eğitim sertifikası düzenlendi ve bölgede 4 milyon 203 bin lira tasarruf sağlandı.

Eğitim hizmetlerimiz kapsamında, 2021-2022 eğitim döneminde birinci grup mesleki eğitim programını uygulayan ve tamamlayan OSBEM projesi eğitim faaliyetleri kapsamında 32 işsiz, 59 Öğretmen ve 442 öğrenci olmak üzere toplam 79’u kadın 533 kişiden doğrudan eğitim hizmetlerimizden yararlanmaktadır. Bölgenin istihdam ihtiyacının sadece %9’u, İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz mesleki eğitim kurslarımız ile karşılanmaktadır. 305 eğitim sonunda bölgedeki işçi hareketliliği %18 oranında azaltılmış ve nitelikli işgücü ihtiyacı desteklenmiştir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir