Nissan Qashqai 2021 fiyat listesiSevilen SUV Nissan Qashqai 2021 özellikleri ve fiyatları ile sizler için derlendi. Model birçok teknolojik...

Nissan Qashqai 2021 fiyat listesiSevilen SUV Nissan Qashqai 2021 özellikleri ve fiyatları ile sizler için derlendi. Model birçok teknolojik…

Teknoloji

Nissan Qashqai 2021 modelinde iki farklı yakıt tipi mevcut. 1.3 turbo benzinli veya 1.5 dizel şeklinde karşımıza çıkıyor. Başlangıçta motor hacimleri düşük görünüyor ancak benzinli motor 160 ve dizel motor ise 115 beygir güç üreterek bunun aksini gösteriyor. Modelin maksimum tork gücü 260 Nm gücünde. Nissan hem 6 ileri manuel hem de 7 ileri otomatik seçeneği sunuyor. Otomatik viteste DTC çift kavramalı şanzımana sahip.

Aracın performans ve yakıt tüketimi alıcısını diğer SUV modellerine oranla mutlu ediyor. Fabrika verilerine göre dizel motor şehir içinde 4.5, şehir dışında ise 4 litrelik bir yakıt tüketimine sahip. Benzinli motora baktığımızda şehir içi 6.7, şehir dışı ise 5.4 litrelik tüketimle karşımızda.

Hızlanma ve azami sürat konusunda ise ortalama bir otomobil seviyesinde. Sıfırdan yüze ortalama 11 saniyede çıkıyor. Nissan Qashqai 2021 benzinli modelinde saatte 200 km hıza ulaşıyor ancak dizel modelinde bu hız saatte 180’ye kadar düşüyor. Aileler için ideal olan SUV bu verilerle memnun edici.

Nissan Qashqai donanım konusunda ise oldukça zengin.  7 inç dokunmatik ekran Apple CarPlay ve Android Auto, şerit takip uyarı sistemi ve çarpışma uyarı sistemi gibi hem eğlence hem de güvenlik için donanımlar mevcut.

Donanımlar araç sahibinin seçeceği pakete göre değişiklik gösteriyor. VISIA paketi başlangıç olarak geçiyor, Stop/Start Sistemi ve yokuş kalkış destek sistemi gibi özellikler de mevcut. Üst paketlerde ise cam tavan, akıllı otomatik uzun far asistanı gibi özellikler ekleniyor.

Marka 2021 fiyatlarıyla beklenin çok üstüne çıkıyor ancak görüyoruz ki eklediği özellikler ile müşterisini pişman etmeyecek şekilde. Farklı paketler ve donanımlarla karşımıza çıkıyor. Modelin en donanımlı ve konforlu paketi ise Sky Pack adını alıyor. En ucuz paketi kampanyalı fiyatıyla 295 bin TL’den başlıyor. Bu fiyat Şampiyonlar Ligi versiyonuyla kampanyalı olsa da 403 bin TL’ye kadar çıkıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir