Mbappe Kaçırdığı Penaltı Sonrası Milli Takımdan Ayrılmak Istedi

Spor

Mbappe kaçırdığı penaltı sonrası milli takımdan ayrılmak istedi

UEFA EURO 2020 şampiyonasının son 16 turunda Fransa, İsviçre ile karşı karşıya gelmişti. 3-3 beraberlikle penaltılara kalan karşılaşma, sporseverlere heyecan dolu anlar yaşatmıştı. Fransa’nın gollerini Karim Benzema (2 kez) ve Paul Pogba gerçekleştirirken; İsviçre’de ise fileleri havalandıran isimler Haris Seferoviç (2 kez) ve Mario Gavranovic olmuştu. Penaltılarda 5-4 üstünlükle İsviçre ekibi maçı üstünlükle tamamlamış ve bir üst tura çıkma hakkına sahip olmuştu.

Paris Saint-Germain ekibinin genç ve başarılı santraforu Kylian Mbappe, kaçırdığı penaltı golü ile taraftarları tarafından büyük bir tepki görmüştü. Bunun üzerine Mbappe’nin milli takımı bırakmak istediği bilgisi basına yansıdı.

Federasyon Başkanı’ndan Mbappe açıklaması!

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noël Le Graët, bir dergiye verdiği röportajda Mbappe’nin İsviçre’ye karşı oynadığı EURO 2020 karşılaşmasında, kaçırdığı penaltı sonrasında uluslararası kariyerini sona erdirmeyi düşündüğünü açıkladı. Uzun bir süre sonra ilk kez basına yansıyan bu gelişme herkesi şaşırttı. Bahis sitesi kiralama hizmetleri daima elinizin altında.

Noël Le Graët, Mbappe’nin özellikle de sosyal medya platformları üzerinden aldığı eleştirilerin ardından federasyonun kendisini yeterince desteklemediğini hissederek bu duruma oldukça kızdı. “Öfkeliydim, artık Fransız takımında oynamak istemiyordum,” diyen genç forvete Başkan, “Kylian bir efsane ve hepimiz gibi o da penaltıyı kaçırdıktan sonra çok sinirlendi,” diyerek olayı anlattı.

Öte yandan Federasyon Başkanı, Mbappe’nin milli takımdan ayrılma isteğinin sahadaki başarısızlığından kaynaklanmadığını, aldığı ırkçılık dolu mesajlar sebebiyle bunu düşündüğünü ifadelerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir