Jeep ile Amazon servisleri buluşuyor

Jeep ile Amazon servisleri buluşuyor

Teknoloji

ABD merkezli otomobil şirketi, 20 yıldır piyasada olmayan Grand Wagoneer modelini tekrar geliştiriyor. Geçtiğimiz aylarda aracı konsept olarak da tanıtan Jeep’in, otomobil ve teknoloji meraklılarına bir sürprizi daha olacak.

Jeep, Amazon servisleri ile donattığı Grand Wagoneer ve Wagoneer’ı 11 Mart’ta tanıtacak. Bu araçlarda Fire TV desteği olacak. Ayrıca marka bu adımı ile Fire TV desteğine sahip ilk otomobil şirketi unvanına kavuşacak.

Diğer yandan Jeep’in araçlarında entegre Alexa da yer alacak. Özel mikrofonla otomobillerde yer alacak sesli asistanla; Fire TV ve harita gibi araçların yanı sıra araç içi sıcaklık gibi etmenler de kontrol edilecek.

Amazon yazılımlarıyla donatılan ve 11 Mart’ta görücüye çıkacak olan araçların tüketici ile 2022 yılında buluşması bekleniyor.

Jeep, şoförün sürüş sırasında Prime Video içeriği izlemesini engelleyecek

Otomobil devi, Amazon’un yazılımlarıyla zenginleştirdiği araçlarında, aynı zamanda güvenliği de es geçmiyor. Araca yerleştirilen gizlilik filtresi, şoförün araç kullanımı sırasında Prime Video içeriği izlemesini engelleyecek.

Porsche Taycan Cross Turismo tanıtıldı

Porsche ilk tamamen elektrikli CUV modeli Taycan Cross Turismo’nun dünya lansmanını gerçekleştirdi ve 4 farklı versiyonunu tanıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir