Gurur Gecesi Trabzon’da Yaşandı

Spor

Gurur Gecesi Trabzon’da Yaşandı

Dünya ikincisi ve Avrupa şampiyonu milli boksör Kerem Özmen, orta sıklet Gojoshvili’de Gürcü rakibi George’u 3-0 40-36, 40-36, 40-36 mağlup ederek profesyonel boksör oldu, maçta 4 rauntta mücadele etti. İlk profesyonel dövüşüne girmek için uzun süre ringlerden uzak kalan Türkiye şampiyonu milli boksör Mustafa Çolak, yarı orta sıklet maçında Gürcistanlı rakibi Beka Moore’u 40-36, 40-3-0 mağlup etti. 4 turda 36, ​​40-36 kazandı.

Türkiye şampiyonu ve Avrupa’nın 3 numaralı milli boksörü Jakup Schnell, Gürcü rakibi Nika Nakahize’nin maçını 60-52.59-53.59-53’lük bir galibiyetle yarı orta sıklet maçında üçüncü profesyonel mücadelesine giriyor. 6 tur sürdü. Türk ağır sıklet şampiyonu milli boksör Abdulsamet Samet, beşinci teknik nakavt turunda İranlı rakibi Abolhassan Pourali Madadi’yi mağlup etti.

UBO kemerini kazanan ve dünya şampiyonu olan askeri boksör Fatih Keleş, “Memleketimde kemeri aldığım için gururluyum. Halkımın önünde savaştım. Onların desteğiyle başardım ve mutluyum. Mesafeyi çok iyi tuttu. Mesafeye girmek için mücadele ettim. Aparkatına çarptı “Bu kemer bize dünya sıralamasında bir yer verecek. Umarım kemeri koruyabilir ve sıralamamızı biraz iyileştirebiliriz. Hedefimiz ABD ve İngiltere’de rekabet etmek. Hedefimiz WBC ve WBO dünya kemerleri için oynamak” dedi. Yapılan açıklamalarla beraber Trabzon ilinde bayram havası hakim oldu, evrensel boks şampiyonluğunda Trabzon’da gurur gecesi yaşanarak Türkiye’de kutlandı. Deneme bonusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir