Dosya Transferi

Teknoloji

Dosya Transferi 

Günümüzde internet kullanımı oldukça fazla artmıştır. Herkesin internet kullanmasıyla bütün işlemler dijitale dökülmektedir. Bu nedenle ofis, firma ve şirket personelleri arasında dosya paylaşım ihtiyacı doğmaktadır. Ofis içerisinde bulunan kişilerin ya da farklı lokasyonda bulunan ofis personellerinin etkileşimleri işin akışını gerçekleştirmektedir.

Gündelik hayatta ise kişiler fotoğrafları, taslakları ve bunun gibi pek çok veriyi birbiriyle paylaşmaktadır. Bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan ise dosya transferidir. Alıcı ile verici arasında yapılan dosya alışverişine dosya transferi denmektedir. İnternet üzerinden iki farklı cihaz arasında dosya paylaşımını dosya yükle siteleri sağlamaktadır. Gönderilecek olan dosyalar e-posta aracılığıyla da gönderilebilmektedir. Ancak e-posta ya da diğer mesajlaşma uygulamaları dosya, fotoğraf gibi paylaşımların büyüklüğünde sınır tanımaktadır. 

Dosyanın gönderilmesi sırasında ise verilen boyutun aşılması büyük hacimli dosyaların gönderilmesini engellemektedir. İnternet üzerinden ise dosya transferini sağlayan pek çok site bulunmaktadır. Bu siteler arasında bulunan güvenilir sitelerden birisi ise dosya.org olmaktadır.  

Dosya.org ile Dosya Transferi

İnternet üzerinden dosya transferi günümüzde çok fazla yapılmaktadır. Büyük hacimli video dosyaları, fotoğraf dosyaları, iş ve çalışma dosyaları gibi pek çok dosyanın aktarımı günümüzde basitçe yapılmaktadır. Dosya.org ise dosya transferini kolaylaştıran bir dosya yükle sitesidir. Bu site üzerinden ücretsiz bir şekilde 100.00 MB kadar dosya yükleyip paylaşabilmektesiniz. 100.00 MB aşan dosyalarınızı ise Premium üye olarak kolayca paylaşabilirsiniz. Premium özelliğiyle 1 GB depolama alanı sunarak veri transferi sağlamaktadır. Dosya paylaşımı için sıklıkla kullanılan dosya.org içerisinde dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Hızlı ve güvenilir biçimde dosya aktarımı sağlayan bu site kullanıcılara oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. 

Dosya.org ile dosyanızı şu şekilde transfer edebilirsiniz; 

  • Dosya.org’a üye olun. 
  • Üye olduktan sonra dosya yükleye basın ve dosyanızı yükleyin.
  • Dosyanız yüklendikten sonra size link verilmektedir. Linki kopyalayınız. 
  • Linki kopyaladıktan sonra, dosya transferini gerçekleştirmek istediğiniz cihazın sahibine linki gönderiniz. (Linki göndermediğiniz hiç kimse dosyanızı görmez ve dosya.org dosyanızı kimseyle paylaşmaz.) 
  • Linke tıklayan kişi/kişiler dosya.org sitesine yönlendirilmektedir. Ardından linkte bulunan dosya ekrana gelmektedir. Kişi/kişiler ekrana gelen dosyayı kendi bilgisayarına indirebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir