İngiltere Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel Kültür

İngiltere, herkesin ziyaret etmek istediği ülkelerden biridir. İngiltere vize ile alakalı olarak kendi şartlarını uygulayan bir ülkedir. 47 yıl boyunca AB’de kalan ve sonrasında ayrılan İngiltere’de güncel koşullarla beraber çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi de önemli bir konudur.

 İngiltere vizesialma konusunda www.vizekeyfi.com sitemizden de destek alabilirsiniz. İngiltere, Birleşik Krallık dahilinde olduğu için İngiltere’ye verilen vizeler Kuzey İrlanda ile İskoçya’da da geçerli olur. Bunun haricinde bu vize Galler bölgesini de kapsar.

 Vize işlemleri İngiltere büyükelçiliği ve konsolosluklar aracılığı ile yapılabilir. Bunun haricinde firmamız da vize süreçleri ile alakalı hizmet sunar. Vize işlemleri için başvuru ve onay süreçlerinde dikkat edilmesi gereken çeşitli konular bulunur.

 Eksik belge ve bilgilerin söz konusu olması halinde sürecin olumsuz bir şekilde etkilenmesi gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bu nedenle firmamız aracılığıyla başvuru yapmanız çok daha doğru olacaktır.

 İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?

 İngiltere vizesi alma aşamasında kişisel durumun, gezi amacı ve sürecinin detaylı bir şekilde belirtilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle vize işlemleri eksiksiz bir şekilde ve tam evraklar ile gerçekleştirildiğinde herhangi bir problem yaşanmaz.

 Genel olarak başvurulan İngiltere vize çeşitleri kısa ve uzun süreli olmak üzere ayrılmaktadır. Özel durumlarda kısa süreli vizeler verilirken mesleki durumlarda uzun süreli oturum iznine sahip vizeler söz konusu olur. Uzun süreli vizeler;

 Tier 1, 2 ve 5 vizeleri

 Eğitim vizeleri

 Ankara anlaşması

 Oturum vizesi

 Aile Birleşimi

 Girişimci vizesi

 Akademik değişim

 Kısa süreli vizeler;

 Transit vize

 Turistik vize

 Dil eğitimi vizesi

 Aile ziyareti vizesi

 Öğrenci vizesi

 İngiltere Vizesi Başvuru Şartları

 İngiltere vizesi için süreç ilk önce online başlar. Yetkilendirilmiş olan kurumlardan başvuru evraklarının alınması ile süreç başlar. Vize ile ilgili süreçte karar merci İngiltere Büyükelçiliği’dir. Başvuru merkezleri gereken evraklar ile alakalı olarak kişilere yardımcı olur.

 Seyahat başvurusu için gerekli olan evraklar farklılık gösterir. Bunun için seyahat tarihi ile diğer kesinleşmiş bilgilerin tamamlanması önemlidir. Otel rezervasyonlarının yapılması ve bilet alınması önemli konular arasında yer alır. İngiltere vize başvurusu için gerekli evraklar kişilere kurum tarafından bildirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir