Gazete Haberleri Oku Güncel

Genel Kültür Teknoloji

Gazete haberleri oku araması yapıldığında karşımıza internet gazetelerinin reklamları çıkmaktadır ama hangisi güvenilir veya hangisini takip edeceğiniz büyük bir sorundur.

Gazetelerden güzellerini seçmek iste büyük bir meziyettir. Her haber kanalının veya haber sitesinin birbirinden farklı sıkıntılı noktaları vardır. Bazı haber siteleri bir siyasinin fonu yüzünden o siyasiyi över, bir diğer gazete başka bir kuruluştan yardım aldığı için onu savunur… bu örnekler listesi uzar gider maalesef ki.

Yine bir başka büyük sorun da söylenen haberin güvenilir olması sorunudur. Biz haberi dinlerken sadece televizyonda veya internette bize haberi sunan kişiye güvenmek zorunda kalıyoruz. Aslında internet haberciliğinde başka haber kanallarıyla karşılaştırma imkanı çok kolay olduğu için yalan haberin anlaşılması çok basitleşiyor.

Bir haber kanalını açtığınızda örneğin, bir gazetecinin öldüğü haberi yayılsa tüm gazeteci camiası, ölü olarak verilen kişinin ailesi hem üzülür hem paramparça olur. Peki ya o gazeteci sadece yaralanmışsa? Evet, daha önce böyle hatalar defalarca yapıldı. Hem kişinin ailesine unutulmaz bir travma hem de okuyucu kandırma olur bu durum.

Bu durumlar maalesef ki televizyon kanallarında fark edilmesi oldukça güç bir durumdur. Televizyondaki haber kanallarının çalışanları aşağı yukarı aynı zamanda haber yerine varıyorlar. Burada erken bilgiyi alan diğerlerine de aynı bilgiyi veriyor. Bu durumun sonucunda herkes aynı haberi yapıyor. Hatta haber yapmakla kalmayıp bir de bu haberin yanlış olduğunu fark etmesine rağmen ya haberdeki yanlışı güncellemiyor ya da çok geç güncelliyor. Bu durum ise maalesef karışıklık yaratabiliyor. Büyük bir durumda yaşanması ise kaosa sebebiyet verebilir.

Gazete haberleri oku güncel haberleri ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi https://www.canlihaber.com/  adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir